Türkçe
Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum - Klimalı Yatlar
Tur Detayları
ROTA GÜN SAYISI KALKIŞ GÜNLERİ
Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum
Klimalı Yatlar
7 gece, 8 gece Pazar
Biniş: 15:30’dan sonra 
KİŞİ BAŞI TAM PANSİYON HAFTALIK FİYATI
31 Mayıs– 04 Tem.
06 – 26 Eylül
05 Temmuz -
01 Ağustos
02 Ağustos – 05 Eylül630 € 690 € 820 € . . . .
blank
000324_100 000324_110 000324_200 000324_260 000324_320 000324_400 000324_420 000324_440 000324_460 000324_500 000324_510 000324_520
Tekne Tipi :  Klimalı Geleneksel Ahşap Gulet (M/S)
Süre :  7 Gece – 8 Gün
Depar Günleri :  Pazar
Tekneye Biniş :  Bodrum Limanı
Biniş Saatleri :  15:30’dan sonra
Tekneden İniş :  Bodrum Limanı
İniş Saati :  Kahvaltıdan sonra sabah 10:30
Opsiyonel Kara Turları
:
 Türk Hamamı.
Depar Günleri
:
 31 Mayıs / 20 Eylül dahil her Pazar
Bodrum - Hisarönü Körfezi - Bodrum Rotası
 1. Gün BODRUM:
  Teknelerinize saat 15:30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.
 2. Gün PALAMUTBÜKÜ - İNCEBURUN:
  Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Sabah erken saatlerde Palamutbükü’ne doğru yola çıkılır. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra İnceburun’da geceleme yapılır.
 3. Gün AKTUR - BENCİK:
  Kahvaltıdan sonra Aktur Koyu'na hareket edilir. İlk durağımız, Hisarönü Körfezi’yle Gökova Körfezi’ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan Bencik Koyu; girişi çok dar olan ancak içeriye doğru yol alındığında eşsiz bir manzarayla karşılaşacağınız özel bir koydur. İ.Ö. 550’li yıllarda Knidoslular, Datça Yarımadası’na gelen Pers ordusuna karşı bir savunma hattı olarak yarımadanın bir kilometrelik en dar yerini kazarak açmak ve Gökova Körfezi’yle Hisarönü Körfezi’ni birleştirmek istemişler. Böylece iki deniz birleşecek, yarımada tam bir ada olacak, savunma kolaylaşacakmış. Büyük gayretlerle çalışma başlamış, ancak başarılamamış ve sonuçta Persler Knidos’a da sahip olmuşlardır. Bu tarihi yerde akşam yemeği ve geceleme yapılır.
 4. Gün EMEL SAYIN KOYU - ORHANİYE - SELİMİYE:
  Sabah kahvaltısının ardından yüzme molası için Emel Sayın Koyu'na demirlenir. Sonra öğle yemeği için Orhaniye’ye hareket edilir. Orhaniye Koyu'nda “Kız Kumu” adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle oluşan doğal yapı olağanüstü bir görünüm sergiler. Sahilden denizin içerisine doğru, denizden yürünebilen kırmızımsı kum yolla ilgili çeşitli efsaneler anlatılır. Koydaki bir adacık üzerinde kale duvarları görülen antik dönemden kalıntılar bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme Selimiye’de yapılacaktır.
 5. Gün DİRSEKBÜKÜ - BOZBURUN:
  Dirsekbükü Koyu'nda servis edilecek kahvaltının ardından yüzme ve öğle yemeği molası için küçük ve sevimli bir balıkçı kasabası olan Bozburun’a geçilir. Bozburun kıyıları zamanında sünger avcılığı ile meşhur olmuş bir yer. Süngercilik, günümüzde artık yöre halkı tarafından hem iyi gelir sağlamadığı hem de eski tekniklerle tehlikeli bir iş olduğu için bırakılmıştır. Bunun yerine günümüzde gulet tekneler inşa edilmeye başlanmıştır.
 6. Gün DATÇA - KNİDOS:
  Güne Datça’ya doğru hareket ile başlanır. Su, kumanya vb. ihtiyaçlar tedarik edilir. Akşam yemeği ve geceleme antik çağda bilim, mimarlık ve sanatta gelişmiş bir kent olan Knidos Limanı’nda yapılır. Çıplak Afrodit heykeline ev sahipliği yapan ve o çağlarda genelevleriyle ün yapan kent, zamanla uzak diyarlardan gelen gemicilerin ve Arap tacirlerin uğrak yeri haline gelmiştir. Şehirdeki kalıntıları görmek için sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.
 7. Gün KARAADA - POYRAZ LİMANI - BODRUM:
  Erken saatlerde Karaada’ya doğru hareketin ardından kahvaltı ve yüzme molası için Poyraz Limanı’na demir atılır. Burası adanın güney tarafına bakan, turkuaz rengi sulara sahip çok güzel bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı’na dönüş yapılır.
 8. Gün BODRUM:
  Kahvaltıdan sonra 10:30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz..
* Donat Yatçılık, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Fiyat Detayları
* Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir.
* Tek kişi farkı (Single Supplement) % 60
* Turlarımızda çocuk indirimi uygulanmaz. 12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez.

Fiyatlara Dahil Olanlar:
 
* Tam pansiyon konaklama: kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği (8. program yarım pansiyon konaklamalıdır.)
* Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
* Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.
* Palamar ücretleri.
* Mürettebat servisi.
* Kullanma suyu.
* Dizel ve benzin giderleri.
* Temiz nevresim ve banyo havlularının temini (Deniz havlusu temin edilmez).
* Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske, palet, şnorkel olta takımları vb.).
* Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz).
* K.D.V.
* Yunan Adaları programlarında; Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri, yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları.
Fiyatlara Dahil Olmayanlar: 
* Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında yat barından satın alınır.
* Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.
* Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
* Havaalanı transferleri.